fbpx

youtube reklamları

"Youtube'da değilse, hiç olmamış da olabilir."
Gordon Korman

Youtube Reklamları Nedir?

Youtube Reklamları, Türkiye’deki tüm sosyal medya kullanıcılarının %94,5 oranla en çok tercih ettiği sosyal medya platformunun sunduğu yüksek dönüşümlü dijital pazarlama aracıdır.

Sadece video şeklinde reklam verilen Youtube’ta, farklı hedefleme seçenekleriyle her yaştan tüketiciye en ekonomik şekilde erişmek mümkün.

Çeşitli formatlarda hazırlanabilen video reklamlar, Youtube’da barındırılarak, Google iş ortağı sitelerde de yayınlanabiliyor. Klasik TV reklamlarının etkisini kaybettiği günümüzde, video  reklamlar, dijital pazarlamanın en önemli köşe taşlarının başında yer alıyor. Youtube’da reklam vermek için Google Ads hesabı ve bir Youtube kanalı sahibi olmak gerekiyor.

 

youtube reklamlari turkiye 2021 verileri
youtube reklamlari cesitleri ekran goruntusu

Video Reklamların Özellikleri

Reklam verenler, kitle hedefleme yöntemiyle, kullanıcıların yaşadıkları yere, ilgi alanlarına ve hayatlarındaki önemli olaylara odaklanarak reklam verebiliyor. Örneğin, bir kuyumcu, 14 şubat Sevgililer Günü için belirli bir yaş aralığındaki, belirli bir bölgedeki kullanıcıyı hedefliyor.

Bir diğer hedefleme yöntemi olan içerik hedeflemesindeyse, reklamların yayınlanacağı siteler, bağlantılı konuları, anahtar kelimeleri seçilebiliyor. Seyahat konusu hedeflendiğinde, Youtube reklamları, seyahat vb konularla ilgili videolar izleyen kitleye gösteriliyor.

Video Reklamlar Hangi Sektöre Uygun?

Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen Youtube, şu anda en popüler dijital pazarlama kanallarının başında geliyor. Videoya olan ilginin her geçen gün artması ve Youtube üzerinde çok sayıda izlence seçeneği bulunması nedeniyle, video reklamlar tüm sektörler için vazgeçilmez bir performans pazarlama aracı. 

youtube reklamlari kimler icin

Youtube Reklamları Kampanya Hedefleri

Bilinirlik

Reklam Formatı :
Atlanabilir ve Atlanamayan Yayın İçi, Bumper, Musthead

Değerlendirme

Reklam Formatı:
Atlanabilir Yayın İçi

İşlem

Reklam Formatı:
Video işlemi, Discovery

Youtube Reklamları Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin