fbpx

TWITTER REKLAMLARI

"Markanız, siz odada yokken başkalarının sizin hakkınızda söylediği şeydir."
Jeff Bezos

Twitter Reklamları Nedir?

Twitter Reklamları günceli takip eden hedef kitleye odaklıdır. İnsanlarla hızlı bağlantıya geçiren bu platform özellikle genç ve dinamik kitleyi hedefleyen markalar için idealdir. 5 kategori ve 20 farklı reklam formatıyla yapılandırılan Twitter reklamları 3 ana işletme hedefine odaklanır. Bu reklamlar markanın amacına ve bütçesine göre birbiriyle entegre edilir. 

İşletme Hedefleri

Erişim

Markanın ismini, mesajını, hizmetini veya ürününü olabilecek en geniş kitleye tanıtma ve yayma odaklı işletme hedefi

Değerlendirme

Video görüntülemeleri, video öncesi, görüntülemeler, uygulama yüklemeleri, web trafiği, katılım veya takipçi arttırma hedefleri

Etkileşim

Kullanıcıları uygulamayı açmaya, güncellemeye veya işlem yapmaya teşvik odaklı uygulana yeniden etkileşim hedefi

Twitter Reklam Kategorileri

 1. Sponsorlu Reklamlar
 2. Takipçi Reklamları
 3. Twitter Amplify  (Premium)
 4. Twitter Takeover (Premium)
 5. Twitter Canlı Yayın Reklamları

 

1-Sponsorlu Reklamlar

Çok yönlü olan bu reklamlar, her aşamada kullanılan formattır. Anketler, konuşma düğmeleri gibi ek özelliklerle desteklenebilen bu reklamlar, 5 farklı medya biçimleriyle oluşturulur.

 • Görsel 
 • Metin
 • Video
 • Anlık
 • Döngü 
twitter reklamları görsel reklam
Görsel
twitter reklamlari sponsorlu anlar
Anlık
twitter reklamları basit modeli metin reklamı
Metin
twitter reklamları video reklamı
Video
Döngü

2- Takipçi Reklamları

Bir hesabı hedeflenen bir kitleye tanıtarak farkındalık oluşturmak ve yeni takipçiler edinmek içindir. Takipçi Reklamlarının ana hedefi görünürlüğü artırmak ve takipçi sayısını artırmaktır. Bir kullanıcının zaman tünelinde tanıtılan tweetler şeklinde, Takip Edenler sekmesinde Sponsorlu Hesap şeklinde görünür. Aynı zamanda, profil, ana sayfa ve arama sonuçları sayfalarında da yayınlanır.

3- Twitter Amplify

Reklamların, konuyla en alakalı premium video içerikleriyle buluşturulduğu Twitter Amplify’da 2 farklı reklam biçimi vardır:

 1. Ampilfy Pre-Roll: Reklam verenlere,  reklamların yayınlandığı videoların kategorilerini seçmelerine olanak tanır. (15’den fazla kategori seçmek mümkündür)
 2. Amplify Sponsorlukları: Reklam veren, seçtiği zamanda tek bir yayıncıyla birebir eşleşerek reklam verebilir. Kampanya süresi boyunca tweet düzeyinde kontrol edebilir. Bu model reklamlar hali hazırda sadece yetkili ajanslar aracılığıyla verilebilir. 

4- Twitter Takeover

Twitter Reklamları arasında en üst düzey reklam modeli olan Devralma, çok geniş kitleyi kapsar. Zaman çizelgesi ve Keşfet sekmelerin devralır. Twitter’da özel mülkiyet verir. Erişimi en üst düzeydir.  Twitter Takeover, 2 farklı yerleşimde sunulur:

 1. Zaman Çizelgesi: Reklam günün ilk reklamı olarak, konuşmaların başına yerleştirilir. Twitter’a giriş yapan biri ilk olarak bu reklamı görür
 2. Trend: Reklamlar, trend olan şeylerin yanına yerleştirilir. Keşfet sekmesinde mesaj konumlandırılır. 

5- Twitter Live

Markaların, canlı yayınla geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Ürün tanıtımı, prömiyerler, konferanslar gibi büyük hedef kitlesine seslenir. 

Ek Özellikler

Yukarıda yer alan 5 ana kategoride yer alan formatlara uygulanabilen çeşitli özellikler bulunmaktadır. 

 • Anketler
 • Sohbet Düğmeleri
 • Web Sitesi Ziyaret Düğmesi
 • Uygulama Düğmeleri
 • Markalı Hashtagler
 • Markalı Bildirimler

Twitter Reklamları Analiz ve Raporlama

twitter reklamlari analiz

Twitter Analytics, platformun ölçümleme aracı. Bu araç üzerindeki Tweet Etkinlik Gösterge Tablosu (TAD) ve Video Etkinlik Gösterge Tabloları (VAD), Twitter’daki performansları gösteren değerli veri kaynakları. Bu kaynaklar gösterimlerin sayısını, etkileşimleri, kazanılan etkileşim oranını, görüntülenme, tamamlanma gibi yüzdeleri belirtirken, hedef kitlede neyin yankı uyandırdığını göstermekte. Hedef kitlenin bir anlamda nabzını tutan bu veriler, aktif veya gelecekteki kampanya stratejisine karar vermek için pusula anlamında. Twitter Analytics’den alınan kodun, internet sayfasına entegre edilerek gerekli tanımlamaların yapılmasıyla, twitter reklamları takip edilerek, web sitesi dönüşümleri izlemek ve ölçmek mümkün.

Uluslararası Twitter Reklamları

Twitter'da tweetleri otomatik çeviri ile takip mümkündür ancak Twitter reklamları için Türkçe'den çeviri yoktur. Markanızın, hizmet veya ürünlerinizin uluslararası pazarda yer almasını istiyorsanız Pavos Dijital yanınızda. İhtiyacınıza uygun, hedefe odaklı ÖZGÜN ve ORİJİNAL İNGİLİZCE reklamlarla sınırları kaldırın, tüm dünyaya ulaşın.

Twitter Reklamları Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin