fbpx

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

"Sizi rakiplerinizden farklı kılan, sosyal medyada takipçilerinize nasıl davrandığınız ve kendinizi nasıl sunduğunuzdur"
Alexis Ohanian

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medyanın, günümüzde bir numaralı iletişim aracı olduğu bir gerçek. Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi ise, markanın imajına yani kimlik ve kişiliğine uygun şekilde, sosyal medya hesaplarının planlanması ve yönetimidir. Siyasetten ekonomiye, alışveriş alışkanlıklarından özel hayata her noktada yönlendirici özelliğiyle sosyal medya, markalar için mutlaka profesyonel şekilde yönetilmelidir. Doğru takipçi bulmak ve sayısını arttırmak, özgün görsel kullanımı, metin dili, beklenmeyen durumlarda hangi stratejinin uygulanacağı, paylaşım içerik ve zamanlaması gibi bir çok konuda, kurumsal sosyal medya yönetimi bir gerekliliktir. Unutmayalım ki, kişisel hesaplarda yapılan kimi ufak yanlışlıklar hoşgörüyle karşılansa da aynı tolerans, kurumsal bir marka için gösterilmemektedir. Sosyal Medyanın yanlış kullanımı, bir çok marka, ürün ve hatta ünlü kişi için büyük kayıplara neden olmaktadır.

sosyal medya yonetimi nedir nasil yapilir

Etkili Sosyal Medya Yönetimi İçin İpuçları

sosyal medya yonetimi ipuclari

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi İçin Neler Yapıyoruz?

Planlama

Firmanın yetkilileri ile markanın hikayesini beraber yazıyor, marka imajına uygun kurumsal sosyal medya yönetimi için hareket planını birlikte hazırlıyoruz.

Markanın imajına uygun, ürünlerinin veya hizmetlerinin hitap ettiği kitleyi profesyonel araçlarla belirliyoruz. Hedef kitlenin özelliklerini, sosyal medya kullanım alışkanlıklarını, değer yargıları gibi noktaları detaylandırıyoruz.

Markanın ve hedef kitlenin kullanım alışkanlıklarına uygun sosyal medya kanallarını seçiyoruz.

Hedef kitlenin profiline göre uygun içerik yaratıyoruz. Kullanılan dilin, marka ve hedef kitleyi buluşturan özelliklerde olmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya platformlarının  formatlarına uygun, markanın bilinirliğini ön plana çıkaracak özgün görseller tasarlıyoruz. Profesyonel araçlarla hazırlanan kreatif çalışmaları, markanın hikayesine uygun şekilde metinle bütünleştiriyoruz.

Yönettiğimiz her sosyal medya platformuna uygun boyut ve formatlarda mobil cihazlara uyumlu paylaşımlar yapıyoruz.

Sektörel ve olası rakiplerinizi takip ediyor, elde ettiğimiz veriler ışığında, strateji optimizasyonu yapıyoruz

Yönettiğimiz sosyal medya kanallarını, markanın internet sitesine entegre ediyoruz. Sosyal Medya kullanımının web sitesine olan dönüşümlerini raporluyor, gerektiğinde sitede yapılacak düzenlemeler konusunda destek veriyoruz.

Yönetim

Hedef kitleye uygun saatlerde ve formatlarda düzenli paylaşım yapıyoruz. Profesyonel programlarla, belirlenen saat ve günlerde, önceden hazırladığımız ve onaylanan girişleri yapıyoruz.

Takipçileri dinliyor, onları önemsediğimizi gösteriyor, gerektiğinde cevap veriyoruz. Profesyonel sosyal medya yönetimi ile iletişimleri kişiye özel şekilde yürütüyor, takipçilerin markaya bağlılıklarını arttırıyoruz.

Otomatik çeviri kullanmadan, İngilizce ve Fransızca paylaşımlar yapıyor, uluslararası pazarı dikkatle takip ediyoruz.

Doğru etiket, çekici görsel ve akılcı zamanlamayla daha fazla kullanıcıya ulaşıyor, takipçi sayısını artttırıyoruz. Markayı, ürünü veya hizmeti, yarışma, çekiliş, promosyon vb etkinliklerle daha geniş kitlelerle buluşturuyoruz.

Profesyonel sosyal medya yönetimi stratejimizle, markayı / kurumu daha geniş kitlelerle buluşturuyor, marka bilinirliğini optimum seviyeye getiriyoruz. Potansiyel müşteriniz olabilecek kullanıcılarla iletişime geçerek markayı duyuruyor, marka sadakati oluşturulmasına yardımcı oluyoruz.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi için en önemli başlıklardan biri olan  kriz yönetiminde, kullanıcılardan gelen şikayet, asılsız yorum vb negatif etkileşimleri takip ediyor, kullanıcılarla iletişim kurarak, sorunları çözüyoruz.

Sosyal medya dinamiklerine göre değişen trendleri takip ediyor, bunlara uygun paylaşımlar yapıyoruz. Yeni trendleri takip eden araçları kullanıyor, takipçilerin ilgilendikleri sayfaları izliyoruz

Sosyal Medya hesaplarını analiz ediyor, alınan veriler doğrultusunda, iyileştirme çalışmalarını yapıyoruz. Markanın veya kurumun sosyal medya hesaplarındaki takipçi, etkileşim, içerik ve itibar raporlamasını hazırlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin