fbpx

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

"Her reklam, markanın kimliğine yapılan uzun vadeli bir yatırımdır."
David Ogilvy

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal Medya Reklamları, 4,54 Milyar insanın  günde 7 saatini geçirdiği bir dünyada, ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıtmak için verebileceğiniz en etkili ve en yüksek geri dönüşümlü reklamlardır. Sosyal medya kullanıcılarının ilgi alanları, hobileri, hayata bakış açıları, tercihleri, reklam verenler için çok kıymetli bir veri deposu.

Marka ve ürünlere yönelik yüksek getirili, başarılı ve etkili sosyal medya reklamları için ilk adım doğru strateji oluşturmak. 

Hareket planını belirlerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Doğru Hedef Kitle
  • Ulaşılabilir ve Gerçekçi Hedefler
  • Amaca Yönelik Doğru Platform
  • Ölçülenebilir & Raporlanabilir Metrikler

 

sosyal medya reklamlari nasil verilir

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Uluslararası Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medyada otomatik çeviriyle sınırlı sayıda alanlarda reklam vermek mümkün. İngilizce’den 48 farklı dile otomatik çeviri imkanı bulunmakla birlikte, Türkçe verilen reklamların otomatik çeviri tanımlamaları yok.

Pavos Dijital olarak, ihtiyacınıza uygun ÖZGÜN hazırlayacağımız ORİJİNAL İNGİLİZCE metinlerle, dünyanın her yerine reklam verebilir, her dilden müşterilerinize ulaşabilirsiniz. 

uluslararasi sosyal medya reklamlari nasil verilir

Reklam Platformları

sosyal medya reklamlari facebook logo

Facebook
Reklamları

sosyal medya reklamlari instagram log

Instagram
Reklamları

sosyal medya linkedin reklamlari

Linkedin
Reklamları

sosyal medya pinterest reklamlari

Pinterest
Reklamları

sosyal medya tiktok reklamlari

Tiktok
Reklamları

sosyal medya twitter reklamlari

Twitter
Reklamları

Etkili Sosyal Medya Reklamları İçin Neler Yapıyoruz?

Sosyal Medya Reklamları konusunda sertifikalı uzmanlarımızla :

Sosyal Medya Reklamlarını marka bilinirliği, ürün tanıtımı veya hizmet duyurusu vb segmentlerde inceliyor, reklamın tam amacını ve stratejisini belirliyoruz.

Reklamların amacına yönelik, uygun hedef kitleyi özellikleriyle birlikte belirliyor, farklı kampanyalar için alt hedef kitle olarak varyasyonlu kitleler tanımlıyoruz.

Reklam amacına uygun, markanın imajıyla örtüşen, kullanıcının satın almasını sağlayacak yüksek dönüşüm getirecek reklam mesajını kurguluyoruz.

Klişe metinler yerine, kullanıcıların dikkatlerini çeken, satın almaya istek uyandırıcı reklam metinleri yazıyoruz. Metinlerde, markanın imajıyla paralel bir dil kullanarak, hem hedef kitleyle iletişime geçiyor, hem de marka algısını güçlendiriyoruz.

En iyi sosyal medya reklamları için özgün görsel yaratıyoruz. Markanın kimliğini yansıtan, ürünü en güzel şekilde ifade eden, çekici ve orijinal görsellerle, kullanıcıların ilgisini çekiyoruz, ürünü / hizmeti almaları için teşvik ediyoruz.

Tüm reklamları, reklamların yayınlanacağı platformlara özel boyutlarda tasarlıyor, aynı reklamın değişik formatlarıyla, tercih edilen tüm platformlarda paralel kampanyalar yürütüyoruz.

Reklam verilecek platform ile web sitenizi birbirine bağlıyoruz. Bu entegrasyonla reklamları kontrol ediyor, gerekli düzeltmeleri ve iyileştirmeleri yapıyoruz.

Kullanıcıların en çok kullandığı cihaz olan mobil cihazlara uygun reklamlar hazırlıyoruz.

Markaya / ürüne veya hizmete uygun trendleri belirleyerek, reklam stratejilerini çiziyor, kampanyaları daha yüksek dönüşümlü hazırlıyoruz.

Amaca yönelik, en yüksek dönüşümü elde etmek üzere, bütçeyi sınıflandırıyor, birden fazla platformda kullanılması durumunda, amaca yönelik en yüksek getiriyi sağlayacak şekilde paylaştırıyoruz.

Sosyal medya reklamlarında verilen bağlantıları kontrol ediyor, kırık bağlantı vs için gerekli düzeltmeleri yapıyoruz. Linklerin doğru sayfaya yönlendirilmesini takip ediyoruz.

Platformun yapısına, hedef kitlenin alışkanlıklarına ve reklamı yapılan ürün / hizmetin özelliklerine göre zamanlama yaparak bütçeyi kontrollü şekilde kullanıyoruz.

Reklamlara yazılan yorumları kontrol ediyor, cevaplıyor, gerektiğinde, yorum sahibi ile iletişime geçiyoruz. Sosyal medya reklamları platformlarının izin vermediği şekilde yapılan yorumları kaldırıyor, markanın güvenilirliğini optimum seviyede sağlıyoruz.

Aynı reklamı, değişik formatlarda veriyor, kullanıcıların tepkilerini ölçerek, gerekli optimizasyonları yapıyoruz.

Entegrasyonunu sağladığımız reklamları, platformun analiz araçlarıyla ölçüyor, değerlendiriyoruz. Kampanya esnasında gerektiğinde değişiklik ve iyileştirme yapıyoruz. Elde ettiğimiz verilerle, reklamlar hakkında rapor hazırlayarak, sonraki reklam kampanyaları için strateji çalışması yapıyoruz.

Web sitesinden, entegrasyon aracığılıyla elde ettiğimiz verileri değerlendiriyor, yeniden hedefleme reklamlarıyla, potansiyel müşterileri aktif müşteriler haline getiriyoruz.

Yurtdışı çözüm ortaklarımızla, Türkiye’de reklam verilemeyen platformlarda bile reklam kampanyaları hazırlıyor, tüm dünyada istenilen platformda yayımlayabiliyoruz

Sosyal Medya reklamlarının Türkçe’den yabancı dile otomatik çevirileri olmadığı için, özgün ve orijinal İngilizce reklamlar hazırlıyor, gerektiğinde 40’tan fazla dile otomatik çeviri ile çeşitli ülkelerde yayınlıyoruz. (not: reklamların, İngilizce’den otomatik çevirisi vardır)

Sosyal Medya Reklamları Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin