fbpx

LİNKEDİN REKLAMLARI

"Linkedin'de aktif katılım, "Bana bak!" demeden "Bana Bak!" demenin en iyi yoludur."
Bobby Darnell

Neden Linkedin Reklamları ?

Linkedin, dünya çapında 650 milyondan fazla kullanıcısı ve her 5 kullanıcıdan 4’nün karar verme yetkisi olduğu iş dünyasına yönelik en önemli sosyal medya platformu. Linkedin Reklamları ise, profesyonellerle bağlantı kurmanın en etkili reklam kanallarından. 

Ocak 2021 tarihli son raporlara göre, Türkiye’de Linkedin reklamları 9,8 milyon kişiye ulaşabilir. Erkeklerin %67,5 oranla ön planda olduğu Linkedin, iş unvanı ve kıdem gibi profesyonel niteliklere dayalı 3 farklı hedefleme seçeneği sunuyor. 

linkedin reklamlari turkiye verileri

Hedefleme Seçenekleri

Bilinirlik

Şirket veya marka hakkında daha fazla farkındalık yaratmak

Değerlendirme

Web sitesi ziyaretlerin arttırmak, etkileşimi yükseltmek ve video görüntülemelerini teşvik etmek

Dönüşüm

Potansiyel müşterileri toplamak ve web sitesinde etkileşimi arttırmak

Linkedin Reklam Modelleri

Sponsorlu İçerik Reklamları

Masaüstü ve mobil cihazlarda, haber akışında görünen bu reklam modeli, içeriği daha geniş bir kitleye göstermek ve markada uzmanlığı sergilemek için kullanılıyor. 

Tek görsel, videolar veya döngü reklamlar formatlarında tasarlamak mümkün. 

linkedin reklamlari sponsorlu icerik

Sponsorlu Mesaj Reklamları

Direkt mesajlaşma veya sohbet formatında hazırlanabilen bu Linkedin Reklamları, hedef kitleyele kişisel bir şekilde ulaşmayı sağlıyor. 

Potansiyel müşterilerle direkt iletişim sağlayan bu model, getirili dönüşümler sağlarken, müşteri formları, hareket geçirici mesajlarla web sitesine olan trafiği arttırıyor. 

linkedin reklamlari sponsorlu mesaj

Metin Reklamları

Her ne kadar, metin reklamları olarak adlandırılsa da, küçük boy bir görsel içerebilen bu reklam modeli, haber akışının üstünde ve sağında sadece masaüstü görünümde yer alıyor.

 

Diğer formatlara göre daha basit ve kullanımı kolay olan Metin Reklamlarıyla, firmanın internet sitesine trafiği arttırılarak, bilinirlik hedefleniyor. 

linkedin reklamlari metin reklamlari

Dinamik Linkedin Reklamları

Dinamik Linkedin Reklamları, her müşteri için özel olarak otomatik bir şekilde kişiselleştiriliyor. Kampanyanın, kişiselleştirilmesi, kullanıcıların firmayı / markayı takip etmelerini, içerikleri indirmeye, makaleleri indirmeye teşvik ederek, markanın adına katma değer sağlıyor. Marka bilinirliği, web sitesi trafiği ve potansiyel müşterileri, aktif müşteri haline getirmek için ideal olan bu formatta, hedef kitlenin profil fotoğrafının reklamlara yerleştirilmesiyle, tam bir kişiselleştirme sağlamak mümkün.

linkedin reklamlari dinamik reklam ornegi

Linkedin Reklamları Analiz ve Raporlama

linkedin reklamlari analiz ekran goruntusu

Linkedin Analiz araçlarıyla, reklamların dönüşümleri ölçmek, performansları değerlendirmek, elde edilen verilerle, hedef kitleyi gözden geçirmek ve iyileştirmek mümkün. Dönüşümlerin takibi, reklamların olası satış, satın alma ve etkinlik kayıtları oluşturma gibi ticari sonuçlar üzerindeki etkilerini gösteriyor. Performans metrikleriyse, hangi kampanyaların ve reklamların en etkili olduğunu öğrenmek için tıklamalar, gösterimler ve sosyal eylemler gibi bilgiler veriyor.
Dönüşüm ve performans metrikleriyle birlikte analiz edilen hedef kitle özellikleri de, potansiyel müşterilerin iş özelliklerini göstererek, sonraki kampanyalar için doğru yol haritası çiziyor.

Linkedin Reklamları Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin