fbpx

Linkedin Hikaye Özelliğini Kaldırıyor

linkedin hikaye logosu

Linkedin hikaye özelliğini Eylül ayı sonunda kaldırıyor. Kıdemli Ürün Direktörü  liz Li, 31 Ağustos’da Linkedin resmi sayfasında konuyla ilgili bilgi paylaştı.

Liz Li, işiyle ilgili en sevdiği şeylerden biri olarak, kullanıcıların LinkedIn’deki deneyimini güzelleştirecek yeni yollar bulmak ve yeni özellikleri test edip  geri bildirim almak olduğunu belirtti.

LinkedIn olarak, hikayeler deneyimi ile öğrendiklerini daha zengin, sohbetli, yeniden tasarlanmış bir video deneyimine dönüştürmek için çalıştıklarını ifade etti. 

İş dünyasına hizmet veren yönüyle, diğer sosyal medya araçlarından ayrı bir kulvarda yer alsa da, Linkedin de bilgi paylaşımını daha fonksiyonel ve eğlenceli hale getirmeye çalışıyor.

Bu bağlamda Linkedin geçen yıl, eğlenceli ve hızlı video güncellemeleri paylaşmanın bir yolu olarak hikayeleri kullanıcılarına sunmuştu. Bu süreçte öğrendiklerini kullanıcıların profesyonel kimliği ile bütünleştirmek için çalıştıklarını belirten Li, karma medya ve yaratıcı hikaye araçlarını platform genelinde ve tutarlı bir şekilde benimsetme çabasında olduklarını da ifade etti.

Linkedin Hikaye Özelliği İçin Ne Diyor?

Bu yaklaşımın bir sonucu olarak, yeni bir deneyim geliştirmeye çalışan Linkedin, mevcut hikayeler deneyimini Eylül ayının sonunda kaldırıyor. Konu hakkındaki açıklamanın kalanını Liz Li’den dinleyelim;

“Profesyonel bir bağlamda kısa bakışlar paylaşmak için video içeriği olarak hikayeleri kullananlara teşekkür ederiz. Linkedin hikaye ‘ler; bilgileri paylaşmanız, yardım istemeniz ve haberlere, sektör güncellemelerine tepki vermeniz için kolay bir yol sağladı.

Bununla birlikte kullanıcıların LinkedIn’de farklı bir şey istediğini de öğrendik:

Videoların profilinizde kaybolmasını değil yaşamasını istediğinizi gördük.

Hikayeleri geliştirirken, insanların profillerine resmi olmayan videoların eklenmesini istemeyeceklerini ve geçiciliğin, paylaşım yaparken hissettikleri engelleri azaltacağını varsaymıştık. Görünüşe göre profesyonel hikayenizi daha kişisel bir şekilde anlatan ve hem kişiliğinizi hem de uzmanlığınızı sergileyen kalıcı videolar oluşturmak istiyorsunuz.

linkedin hikaye ornek gorseli

İlgi çekici videolar oluşturmak için daha yaratıcı araçlar istiyorsunuz. Linkedin hikaye özelliği sayesinde kullanıcılar, videoları daha yaratıcı ve ilgi çekici hale getirmek için çıkartmalar ve “Günün Sorusu” komutlarını kullanabiliyor. Ancak bu videoları profesyonel bir bağlamda geliştirmek için daha da fazla yol istiyorsunuz ve bunu LinkedIn’de yapmak istiyorsunuz.

Şimdi ve sonra, LinkedIn’deki videolar hakkında sizden daha fazla geri bildirim almak isteriz. Ve sizin için her zamankinden daha iyi bir deneyim yaratmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.”

Linkedin hikaye platformu bize bir kez daha “değişmeyen tek şeyin değişim” olduğunu gösterdi. Dijital dünya ve dijital dünyada yer alan sosyal medya araçları sürekli evriliyor. Kullanıcı talepleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda araçlar ve algoritmalar güncelleniyor. Sonuçta her şey daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak ve pazar payını arttırmak için. Gelecek günlerde ne gibi yenilikler gelecek merak ediyor, Pavos Dijital olarak yakından takip ediyoruz.

Bilgi Paylaşınca Değerlidir