fbpx

INSTAGRAM REKLAMLARI

“Sosyal medya geleneksel medya değildir. Kilit nokta dinlemek, etkileşimde bulunmak ve ilişkiler kurmaktır."
David Alston

Instagram Reklamları Neden Önemli?

  • Instagram reklamları farklı reklam modelleriyle her gün milyarlarca kişiye ulaşıyor.
  • 2012 yılında sadece 13 kişinin çalıştığı Instagram, Facebook tarafından tam 1 MİLYAR Dolara satın alındı.
  • Bugün dünyada 1 milyar kullanıcısı var
  • 38 Milyon kullanıcıyla Türkler, dünyada Instagramı en çok kullanan 6. ülke.
  • Instagram ve Facebook reklamları aynı
instagram reklamlari vermek

Instagram Kampanya Hedefleri

Bilinirlik

İnsanlara, işletmenizin neleri değerli kıldığını göstererek marka farkındalığı oluşturmak ve erişimi arttırmak

Değerlendirme

Kullanıcıları, işletmeyi göz önünde bulundurmaya ve daha fazla bilgi almaya motive etmek.

Dönüşüm

Marka, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen insanları, satın almaya ve kullanmaya teşvik etmek

Instagram Reklam Formatları

Görsel Reklamlar

Kare veya yatay formatta hazırlanan Görsel Reklamların, normal akış girişlerinden tek farkı üst sırada yer alan *sponsorlu* yazısı ve alt bantta yer alan, reklam hedefine bağlı olarak seçilen eyleme çağrı düğmeleri. İster kişisel olsun ister ticari, markasını tanıtmak, hizmetlerini veya ürünlerini hedef kitlesiyle buluşturmak isteyenler için en pratik çözümlerin başında yer alıyor.

Video Reklamlar

Standart görsel reklamlara ek olarak, hareket ve müzik eklenen video reklamlar, daha sürükleyici ve ilgi çekici, Yapılan yeniliklerle, videolar 120 saniyeye kadar sürebiliyor ve ister yatay ister kare formatta paylaşılıyor. Sanat, perakende, gastronomi ve turizm sektörlerinin yanı sıra, bir çok alanda yüksek geri dönüşümü olan video reklamlar, en tercih edilen reklam formatlarından bir tanesi

instagram reklamlari alisveris ornek

Alışveriş Reklamları

Kullanıcılar, görsel üzerindeki etikete tıklayarak, ürün hakkında bilgi alabilir ve satış sayfasına yönlendirilirler. Instagram reklamları arasında perakende sektörü için en yüksek getirili formatlardan bir tanesi olan Alışveriş reklamları, tüm modeller arasında dünyada en çok tercih edilenlerden

instagram donen reklamlar

Dönen Instagram Reklamları

Tek bir reklamda 2’den fazla resimle siteye bağlantı veren veya eylem çağrısı yapan Dönen Reklamlar, özellikle bir ürünün farklı özelliklerini sergilemek veya bir süreci adım adım açıklamak için ideal.Kullanıcılar, mobil cihazlarda kaydırarak, dönen reklamlar arasında gezebiliyor, yorum yazıyor hatta paylaşabiliyor.Kullanıcı dostu olan bu reklamlar perakende sektörü için ideal formatlar arasında.

instagram koleksiyon reklamlari

Koleksiyon Reklamları

Bu formatta biri kapak fotoğrafı veya kapak videosu olmak üzere toplam 10 adet giriş yapılıyor. Tek bir gönderi için çok sayıda fotoğraf arasından seçim yapmak yerine, hedeflenen mesaj tek bir girişte birçok görüntüyle hızlı ve etkileyici bir şekilde iletiliyor. Mobil dostu olan Koleksiyon Reklamları birden fazla ürün veya hizmeti göstermek isteyen reklam verenler için ideal format.

instagram reklamlari reels

Reels Instagram Reklamları

Instagram reklamları arasında en yeni formatlardan olan Reels, Hikaye reklamlarına benzer özelliklerde. En fazla 30 saniye süren bu reklamlara kullanıcılar yorum yapabilir, beğenebilir, kaydedebilir hatta paylaşabilirler. Reels sekmesi, Keşfet bölümdeki Reels videoları ve akıştaki Reels videolarında gösterilen Reels Instagram reklamları sadece dikey olarak yayınlanıyor.

Hikaye Reklamları

İnstagram'ın son dönemlerde en popüler olan Hikaye Reklamları, tüm ekranı kaplayan görüntüsü, eylem çağrısı veya web sitesine link vermesi, müzik ekleme özelliğiyle 2020 senesinde dünyada hergün 550 milyon hikaye takipçisine erişiyor. İster resim ister 120 saniyelik videolardan hazırlanan Hikaye Reklamları her sektör için yüksek performanslı reklamlar arasında.

instagram kesfet reklamlari

Keşfet Reklamları

Keşfet Reklamları, reklamverenlere kampanyalarını daha fazla kitleye duyurmak ve özellikle yeni şeyler keşfetmek isteyen kitleyi hedefliyor. Reklamlar hem görsel hem de video formatlarında hazırlanıyor. Keşfet bölümünde tıklanan kare, reklam sayfasına yönlendiriliyor.

instagram igtv reklamlari

IGTV Reklamları

Halen ABD, İngiltere ve Avustraya'da aktif olan IGTV reklamları bir anlamda Youtube reklamlarına rakip olarak karşımıza çıkacak. Yatay formatta da reklam verilecek olan IGTV reklamları kısa süre sonra tüm dünyada aktif olacak.

uluslararasi reklam vermek

Uluslararası Instagram Reklamları

Sosyal Medyada otomatik çeviriyle sınırlı sayıda alanlarda reklam vermek mümkün. İngilizce’den 48 farklı dile otomatik çeviri imkanı bulunmakla birlikte, Türkçe verilen reklamların otomatik çeviri tanımlamaları yok. 
Pavos Dijital olarak, ihtiyacınıza uygun ÖZGÜN hazırlayacağımız ORİJİNAL İNGİLİZCE metinlerle, dünyanın her yerine reklam verebilir, her dilden müşterilerinize ulaşabilirsiniz. 

Instagram Reklamları Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin