fbpx

GOOGLE GÖRÜNTÜLÜ
REKLAM AĞI

"Aslında reklamları kimse okumaz. İnsanlar, ilgilerini çeken şeyleri okurlar ve bazen bu ilgi çekici şey bir reklam olur"
Howard Gossange

Google Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Google Görüntülü Reklam Ağı, kullanıcılar internette gezinirken, YouTube videolarını izlerken, Gmail’i kontrol ederken veya mobil cihazları ve uygulamaları kullanırken markayı veya ürünü tanıtan reklam formatıdır. Bu reklamlar, milyonlarca web sitesi, haber sayfası, blog, Gmail ya da Youtube gibi Google sitelerinde yayınlanarak, dünya çapında internet kullanıcılarının %90’nına ulaşıyor. Kullanıcılar, favori site veya uygulamalarda gezindikleri sırada, karşılarına çıkan Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları, doğru kitleyi bulmaya yardımcı olmak için tasarlanmış. Farklı hedefleme seçenekleriyle, mesaj, kullanıcılara stratejik olarak doğru yerde ve doğru zamanda gösteriliyor

google goruntulu reklam agı mobil uyumluluk

Görüntülü Reklamların Özellikleri Nelerdir?

Google Görüntülü Reklam Ağı Kampanyalarının prensibi aslında çok basit: Resimlerle kullanıcıları harekete geçirme. İlgi çekici reklam biçimleri ile, marka / hizmet sahibi, kullanıcılarla etkileşime geçiyor. Esas amaç, kullanıcının satın alma işlemi hatta arzusu olmadan önce, dikkatini çekmek !!!

Görüntülü Reklam Ağında farklı formatlar var: interakitf öğe veya animasyon içeren resimli reklamlar, zengin medya reklamları, basit metin tabanlı banner (başlık) reklamlar, Gmail’deki özel reklamlar ve mobil uygulamalarda görünen resimli reklamlar

Fiyatlandırma

Google Görüntülü Reklam Ağında, farklı teklif türleriyle, reklamlar için en doğru fiyatı belirlenerek kampanyalardan en yüksek değer elde ediliyor. İster tıklanan, ister görüntülenen veya yapay zeka aracılığı ile otomatik ayarlanan teklifleri, reklam hedefine uygun şekilde belirlemek mümkün. 

Görüntülü Reklamlar Hangi Sektöre Uygun?

  • Geniş bir kitleye ulaşarak marka bilinirliğini üst seviyeye çıkarmak
  • Ürün veya hizmetler için aktif araştırma yapan kullanıcılara erişmek ve kararlarını etkilemek
  • Marka, ürün veya hizmetle zaten ilgilenmiş / ilgilenen kullanıcılarla yeniden iletişime geçmek

isteyen tüm sektörler için uygundur

dijital reklam verirken sikca sorulan sorular

Google Görüntülü Reklam Ağı Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin