fbpx

E POSTA PAZARLAMASI

"Müşteriler e-postanıza üye olmazlar, markanıza kaydolurlar"
Bob Frady

E Posta Pazarlaması Nedir?

E posta Pazarlaması, email göndermeye ve hali hazırdaki ve potansiyel müşterilerle ilişki geliştirmeye dayalı en etkili dijital pazarlama stratejilerinden.

Doğru ve etkili bir e posta pazarlama çalışmasıyla olası müşterilerle doğrudan iletişim kurularak, müşterinin kimi zaman aklında bile olmayan bir ürünü / hizmeti pazarlamak veya marka bilinirliğini sağlamak mümkün.

Günümüzde e mail adresi olmadan dijital dünyada var olmak olası değil. Alışveriş, bankacılık, sosyal medya gibi tüm alanlar için herkesin bir e posta adresine ihtiyacı var. Tüm internet kullanıcılarının neredeyse hepsinin e posta hesabı olduğunu düşündüğümüzde, e posta pazarlamasının ne kadar önemli olduğu da ortaya çıkıyor.

e posta pazarlamasi nedir

E Posta Pazarlamasının Avantajları

Marka ve ürünlere yönelik başarılı ve yüksek getirili reklamlar için ilk adım doğru strateji oluşturmak. 

Hareket planımızı belirlerken dikkat etmemiz gerekenler: 

  • Dünyanın en yaygın iletişim aracı e mail ile yapılıyor. Hedef kitle çok geniş
  • E posta pazarlaması, diğer pazarlama kanallarından çok daha ekonomik
  • Ürün satma, haberleri paylaşmak, alışveriş sepetinin terk edilme oranlarını iyileştirmek, hikaye anlatmak gibi çok amaçlı
  • Müşterilerle güçlü ve kişiselleştirilmiş ilişkiler kurmak mümkün
  • Marka sahibi, ürünün özelliklerine göre kategorilendirilmiş, ihtiyaca özel e posta listeleri hazırlayabilir. Bu listelerin tek sahibi markanın kendisi
  • Yapılan araştırmalara göre, e posta pazarlaması en yüksek dönüşümü sağlıyor. E mail marketing yoluyla pazarlanan ürünleri satın alanlar, e posta teklifleri almayanlara göre %138 daha fazla alım yapıyor. 
  • %4400 geri dönüşüm oranıyla, sosyal medya pazarlamasından en az 3 kat daha kuvvetli

Sonuç: Hazırlanması basit, bütçesi ekonomik, kullanımı kolay, dönüşümü yüksek !

E Posta Pazarlaması İçin Neler Yapıyoruz?

e posta pazarlaması hakkında bilinmesi gerekenler

Kampanya hedeflerini belirleyerek, kullanılacak listeler için strateji geliştiriyoruz. E mail marketing kampanyalarını mobil cihazlarla uyumlu olacak şekilde planlıyoruz.

Müşterilerin markayla bağlantısını sağlayan e posta bültenleri, müşteri herhangi bir ürün satın aldıktan sonra, ürünle ilgili öneri postaları, kullanıcıları yenilikler hakkında bilgilendirmek veya satış için harekete geçirmek için hazırlanan doğrudan e postalar gibi farklı hedeflere uygun çeşitli listeler yapıyoruz.

Hedef kitlenize ve kampanya amacınıza yönelik, İngilizce ve Fransızca özgün metinlerle uluslararası e posta pazarlaması yapıyoruz

E postalardaki linklerin, markanın internet sitesinde ilgili sayfaya yönlendirilmesini sağlıyor, verilen linkin geçerli olduğunu kontrol ediyoruz.

Bilişim hukukuna uygun olarak, e mail kaydı için, üyelerin onaylarını alıyor, gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz.

E posta listelerinin çeşidine bağlı olarak, müşteriye sadece pazarlama hedefli değil, müşteriyi bilgilendirecek, ilgisini çekecek içerikler hazırlıyoruz. Müşterinin merakını çekecek, bilgilendirecek, şaşırtacak veya gülümsetecek dolu içeriklerle, müşteri sadakatini en üst düzeye çıkartıyoruz.

E posta pazarlaması için kullanılan görselleri özgün, doğru ve ilgi çekici olacak şekilde yaratıyoruz. Profesyonel kreatif programlarıyla, her e posta pazarlama kampanyası için, doğru formatta farklı görseller tasarlıyoruz.

E posta pazarlamasında en çok dikkat edilmesi gereken doğru hitap ve Türkçe’nin kullanımına maksimum önem veriyoruz. Markanın / ürünün imajına uygun, hedef pazarına hitap eden dil kullanıyor, tüm metinleri doğru Türkçe dil bilgisiyle hazırlıyoruz.

Müşterilerin, markadan / üründen sıkılmamaları için e posta yağmuru yerine, mantıklı zaman çerçevesinde akılcı gönderimler yapıyoruz. Doğru zamanlama yapılan e posta pazarlamasıyla, müşterilerin listelerden çıkma oranını iyileştiriyor, aynı zamanda müşterilerin merakını devam ettiriyoruz.

Gönderilen e postaları, müşterilerin isimlerine, ilgi alanlarına, beklentilerine göre kişiselleştiriyoruz. Üye olurken alınan bilgiler ışığında, özel günlerde kişiye özel mail göndererek markanın müşteriyle olan bağını güçlendiriyoruz.

Müşterilerin, site üzerinden yaptıkları üyeliklerde, kişiselleştirilmiş teşekkür mailleri göndererek, üyeleri özel hissettiriyoruz.

E postaların gönderimi için profesyonel dağıtım programı kullanıyoruz. Müşteri bilgilerinin 3. kişilerle paylaşılmadığı yapay zeka dağıtım programlarıyla, e postaların, istenmeyen kutusuna düşme oranını azaltıyor, belirlenen süre sonrasında e postalarla aracılığı ile dönüşüm alınmayan üyeleri listelerden çıkartıyor, bütçeyi kontrol altında tutuyoruz.

E mail marketing kampanyalarını analiz ediyoruz. Açılış oranı, tıklanma sayısı, dönüşümler, sitede kalış süresi, listelerden ayrılanlar, istenmeyen posta olarak işaretlenme oranı, postaların paylaşımları, mobil cihazlardaki oranlar, yatırım getirileri, üye başına gelir gibi kriterleri anlayarak, kampanyaları yeniliyor, optimize ediyor, gelecek kampanyalar için strateji çiziyoruz

Veri analiziyle elde edilen bilgileri belirli zaman aralıklarında düzenliyor, kampanyaların durumu hakkında detaylı rapor hazırlıyoruz.

E Mail Marketing Hizmeti

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin