fbpx

DİJİTAL PAZARLAMA

" Para biriktirmek için reklam vermeyi bırakan adam, zaman kazanmak için saati durduran adam gibidir "
Thomas Jefferson

Neden Dijital Pazarlama ?

Günümüzde daha fazla kişi, alışveriş yapmak, bilgi edinmek, eğitim almak vb akla gelebilecek her konu için internette saatler geçiriyor. Kullanıcı sayısının artması ve dünyanın yepyeni bir düzene girdiği bu dönemde sadece büyük firmalar değil, tüm sektörler dijital pazarlama faaliyetlerine hız verdiler. Dijital Pazarlamanın bu kadar önemli olmasının nedenleri aslında çok açık. 


Öncelikle uygun maliyetli. Satışı yapılacak ürüne göre belirlenen hedef kitleye uygun reklamlarla hızlı sonuç veriyor. Reklamlar, dijital pazarlama yazılımlarıyla takip ediliyor, dönüşümleri ölçülebiliyor. Doğru dijital pazarlama stratejileri müşterilerle kişisel ilişki kurarak, markanın itibarına değer katıyor. Düşük reklam bütçeleriyle, yüksek gelirler elde ediyor. Tüm dünyada sınırları kaldırarak yeni pazarlara ulaşıyor.


Yapılan son araştırmalara göre, 2021 yılının sonuna kadar, dijital dünyada yerini almamış firmaların yaşama şansı sıfır. Dolayısıyla bu değişime ayak uydurmak zorunlu

dijital pazarlama neden onemli

Türkiye'de Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Kullanımı

Dünyaca ünlü WeSocial verilerine göre, Türkiye'de aktif sosyal medya kullanıcısı tam 54 Milyon ! ve günde kişi başı ortalama 3 saat sosyal medyada vakit geçiriyoruz.  

Youtube
90%
Facebook
76%
Instagram
83%
Twitter
61%
Pinterest
34%

Markaları Nasıl Keşfediyoruz?

Ürünler ve hizmetler sosyal medya ve Google vb arama motorlarında karşımıza sıkça çıkıyor! Verilere göre, günde en az  6000 tane dijital reklam görüyoruz.  

Google Reklamları
43%
TV Reklamları
42%
Sosyal Medya Reklamları
40%
İnternet siteleri
40%
Uygulama Reklamları
33%

Reklam Harcamaları

Türkiye'de 2019 yılında 2 milyar 275 milyon usd reklam harcaması yapılmış ve 2023 yılında bu rakamın 4 katına çıkması beklenmekte

Arama Motoru Reklamları
855 Milyon $
Görüntülü Reklamlar
486 Milyon $
Sosyal Medya Reklamları
424 Milyon $
Youtube Reklamları
280 Milyon $
Dijital Seri İlanlar
230 Milyon $

Online Alışveriş

Türkiye'de 51 milyon kişi alışverişlerini online yapmaya başladı. 2019'da online alışveriş için tam 12 milyar dolar harcadık.

Elektronik
2,81 Miilyar $
Güzellik ve Moda
1,66 Milyar $
Mobilya Dekorasyon
1,43 Milyar $
Oyuncak & Hobi
1,37 Milyar $
Yiyecek & Kişisel Bakım
795 Milyon $

Dijital Pazarlama Platformları

dijital pazarlama kanali google reklamlari

Google

dijital pazarlama sosyal medya reklamlari ikon

Sosyal Medya

dijital pazarlama e posta pazarlamasi ikonu

E Posta

Dijital Pazarlama Hizmeti

Her ürün farklıdır ve her ürünün bir alıcısı vardır. Önemli olan, gerçek alıcıyı doğru parametrelerle tespit edip ulaşmaktır.

Pavos Dijital olarak, Google sertifikalı uzmanlarımızla, ihtiyacınıza özel Dijital Reklamlar tasarlıyoruz. Potansiyel müşterilerinizi buluyor, kontrollü bütçelerle çalışarak satışlarınızı arttırıyor, markanıza değer katıyoruz. Kampanya sonuçlarını analiz ediyor ve güncel strateji geliştiriyoruz. Detaylı ve profesyonel çalışmalarımızla hedeflerinize en çabuk ve etkili şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Unutmayın ! Doğru ve etkin bir Dijital Pazarlama teknik bilgi ve detaylı bir çalıştırma gerektirir.

İhtiyaçlarınıza Özel
Dijital Çözümler İçin